Skip to main content

Projekts “KODS: L.A.U.K.I.-2”

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mūžizglītības centrs ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu 1. decembrī uzsāka projektu “KODS: L.A.U.K.I.-2”. Projektā piedalās un sadarbojas jaunieši no dažādām kopienām un izglītības iestādēm, kopumā veidojot piecas komandas:

  • Malnavas koledža un Ludzas 2. vidusskola;
  • Daugavpils Valsts ģimnāzija un Daugavpils Zinātņu vidusskola;
  • Olaines 1. vidusskola un Olaines 2. vidusskola;
  • Rīgas 64. vidusskola un Rīgas Purvciema vidusskola;
  • Ķekavas vidusskola un Baložu vidusskola.

“KODS: L.A.U.K.I.-2” atklāšanas pasākumu vadīja LBTU students Kaspars Ozoliņš, ko jaunieši vairāk pazīst kā TV spēles “Gudrs vēl gudrāks” vadītāju. Viens no projekta mērķiem ir izpētīt un iepazīt piecas Latvijas attīstībai būtiskas nozares (mežsaimniecība, lauksaimniecība, pārtikas ražošana, vide un veterinārmedicīna). LBTU rektore, Irina Pilvere, interaktīvā prezentācijā jauniešiem piedāvāja ieskatu par bioekonomiku.

Projekta gaitā skolu komandām būs iespēja piedalīties izvēlēto nozaru uzņēmēju meistarklasēs. Ar iedvesmojošu uzstāšanos savā pieredzē dalījās Ilona Dabiņa-Bicka (SIA LATMALT Iesalnīcas vadītāja), kā būt uzņēmējam laukos.

Projekta galvenais mērķis ir veicināt komandu sadarbību, radošumu un komunikāciju. Pēcpusdienā Rolanda Melbārža (SIA “Aktīvā tūrisma centra Eži”) vadībā notika pirmais komandu treniņš orientēšanās spēlē pa Jelgavu, risinot dažādus prāta mezglus un cilpas. Azartiskā un aizraujošā aktivitātē komandas parādīja saliedētību, plānošanas un stratēģiskās prasmes.  


Rīgas 64. vidusskolas komanda stāsta par saviem iespaidiem:

“Projekta atklāšanas diena bija ļoti interesanta un atstāja labu iespaidu. Tā paliks atmiņā ilgu laiku. Mēs sadraudzējāmies ar citu skolu pārstāvjiem, klausījāmies lauku uzņēmējas pieredzes stāstu, kādas nozares ietver bioekonomika un kā tas ir veidot uzņēmumu laukos. Kā arī tikām kārtīgi pabaroti, kas deva enerģiju turpmākajiem uzdevumiem, kuri iekļāva prāta mezglus un orientēšanos pa Jelgavu. Dienas beigās sapratām, ka zinām ļoti maz par bioekonomiku un lauku ekonomisko uzbūvi, bet tas mums tikai sniedz lielu vēlmi iesaistīties un attīstīt spējas šajā jomā. Paldies, Jelgava, paldies, skola, par doto iespēju piedalīties projektā!”

 (https://www.r64vsk.lv/projekti/kods-luki-2)


Savukārt Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Zinātņu vidusskola skolēni atzīst, ka pasākumā viņi ir guvuši pieredzi, strādājot komandā un sadarbojoties ar citiem skolēniem. Projekts ir iedvesmojis turpmākajam darbam un jaunām idejām. (https://dzvsk.lv/daugavpils-skoleni-uzsak-dalibu-projekta-kods-l-a-u-k-i-2/)


Projekta dalībnieki klātienē atkal satiksies janvārī seminārā “Ideju ģenerēšana un attīstīšana”, bet līdz tam veiks izpēti par izvēlēto nozari: mežsaimniecību, lauksaimniecību, pārtikas ražošanu, vidi un veterinārmedicīnu.

#mūžizglītība #projekts #PeopleToPeople #LBTU

 

 

Submitted on: Fri, 12/15/2023 - 14:08